Vyberte stránku

Je začátek února 2021, jsme na konci prvního roku „doby covidové“, doma dvě malé děti, hlídání žádné a já stojím před úkolem nafotit si fotky pro svůj web.

Postavila jsem před sebe nelehký úkol – změnit své statické webovky, na nové stránky, založené na sebeprezentaci. No dobře, proč ne, výzva přijata. 🙂

Ale hned se ukázalo, že pro takový web nemám v archivu žádnou použitelnou fotku. Žádnou, jakože opravdu žádnou. Poslední vhodná fotka by byla z roku 2015.. Ehm, tak to asi ne…

Ale jak jsem už napsala, jsme v „době covidové“, což znamená, že z nařízení vlády jsou fotoateliéry a fotografové jaksi „mimo provoz“.

Tak kudy do toho?

Protože to tedy jinak nešlo, šly jsme do toho punkově se ségrou. Ze sklepa jsem vytáhla svá foto-světla, která jsem před lety pořizovala na focení produktových fotek, postavily jsme je před zeď v obýváku, vzaly zrcadlovku, nasadily „padesátku objektiv“ a začaly. Petra statečně tančila mezi kostami Dupla a fotila mne, pak jsme se vyměnily a fotila jsem já ji.

A jak takové domácí focení vypadalo?

Děti byly všude. Lezly do záběru, vyžadovaly pozornost, ukazovaly hračky. Prostě klasika, kterou zná asi každá máma – jakmile si chcete dělat svoje věci, jsou vaše děti najednou úplně všude jinde, než kde je chcete mít.

Ale podařilo se. Máme fotky, hurá!

Takže hlavu vzhůru, takové fotky se dají udělat i doma v obýváku. A jak na to, pokud zrovna nemáte profesionální foto vybavení? Na to se podíváme v některém z dalších článků.